pondělí 19. června 2023

O obci Doubice

 Doubice je obec nacházející se v Ústeckém kraji v severozápadním Česku. Leží v okrese Děčín, v blízkosti česko-německé hranice, nedaleko města Mikulášova. Obec se rozkládá v malebném horském prostředí Lužických hor, které jsou součástí Šluknovského výběžku.


Doubice je relativně malá obec s přibližně 300 obyvateli. Má charakter typické lužickohorské vesnice s tradičními roubenými podstávkovými domy a malebnými okolními krajinami. Okolí obce nabízí příležitosti k turistice, pěší turistice a cykloturistice, díky své poloze v krásné přírodě a v blízkosti národního parku České Švýcarsko.


V obci Doubice se nachází také řada zajímavých historických památek. Patří sem například barokní kostel Kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází z počátku19. století, nebo  Kaple Nejsvětější Trojice

Doubice je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají klidnou přírodu, možnosti procházek či výletů do okolního pohoří. Díky své poloze nedaleko německých hranic je také výchozím bodem pro výlety přeshraničním regionem.Žádné komentáře: